Nadwaga, a także otyłość brzuszna stanowią choroby cywilizacyjne, na które cierpi mnóstwo osób. W dobie szybkiego stylu życia, gdzie ilość pracy – głównie biurowej dominuje nad czasem spędzonym przy innych czynnościach lub ćwiczeniach fizycznych, chcąc mieć doskonałą i nienaganną sylwetkę często sięgamy po wspomagacze odchudzania. Jednym z nich są plastry odchudzające, które mają za zadanie przyspieszyć metabolizm a tym samym spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej. Czy jednak rzeczywiście działają? Jaki jest ich wpływ na figurę, czy talię?

Skład plastrów odchudzających

W skład plastrów wchodzą substancje, które mają za zadanie przyspieszyć spalanie tłuszczu. Bardzo często są to preparaty naturalnego pochodzenia, które spotkamy także w licznych liniach kosmetyków ujędrniających, czy antycellulitowych. Na szczególną uwagę zasługują poniższe substancje, które znajdziemy w większości tego typu specyfików:

 • pieprz kajeński – przyspiesza procesy trawienne
 • kwas hydroksycytrynowy – hamuje nadmierny apetyt
 • zielona herbata – wzmaga reakcje kataboliczne, a więc spalanie tłuszczu
 • jagody z drzewa Euterpy warzywnej, czyli popularne acai – nasilają procesy trawienne, nie dopuszczają do odkładania się tkanki tłuszczowej
 • L-karnityna – zapewnia spalanie nadmiaru tłuszczu
 • katechiny – blokują absorpcję lipidów, a zarazem obniżają ilość tkanki tłuszczowej w organizmie
 • kofeina – nasila reakcję lipolizy, czyli rozpadu lipidów, dodatkowo wzmaga metabolizm co przedkłada się na zwiększone spalanie kalorii
 • kapsaicyna – nasila wytwarzanie białek stymulujących termogenezę co powoduje wzrost produkowanej energii tym samym większe spalanie
 • ekstrakt cierniplątu, szeroko dostępnych owoców pobudzającej guarany – zwiększa metabolizm ustroju
 • wyciąg z soligrodu zielnego – o właściwościach ujędrniających i wygładzających
 • wyciąg z bluszczu pospolitego – poprawia krążenie krwi i limfy, zmniejsza ilość cellulitu
 • wyciąg z wodorostów morskich
 • wyciąg z ziół indyjskich
Plastry na odchudzanie
Plastry na odchudzanie

Czy plastry na odchudzanie działają?

Przede wszystkim należy podkreślić, że żadne plastry (ani inne wspomagacze odchudzania) bez dodatkowej aktywności fizycznej i obniżenia podaży kalorii nie będą działać. Plastry odchudzające niestety nie działają, ponieważ ilość zawartych w nich substancji czynnych jest zbyt mała aby przeniknąć barierę jaką stanowi warstwa skóry właściwej a tym samym niemożliwe jest, by spowodowały znaczną utratę tkanki tłuszczowej. Okazuje się, że sami producenci plastrów odchudzających na opakowaniach swoich produktów podkreślają, że najlepsze efekty odchudzania uzyskuje się wtedy, gdy specyfiki są stosowane w komplecie ze zdrową, zbilansowaną dietą, a także wysiłkiem fizycznym w postaci długich spacerów na świeżym powietrzu, biegania czy siłownia o aerobowym planie zrównoważonych ćwiczeń.

Plastry odchudzające na brzuch

Bardzo często producenci oferują produkty dedykowane dla konkretnych partii ciała, które mają za zadanie pomóc nam w zgubieniu tłuszczu z poszczególnych okolic organizmu – brzucha, ud czy pośladków. Mają one różne kształty dzięki czemu przypadkowo nie ulegną odklejeniu (np. pod wpływem potu) i transparentny wygląd co zapewnia dyskrecję w ich użytkowaniu.

Gdzie można kupić plastry odchudzające?

Plastry na spalanie tłuszczu można zakupić praktycznie wszędzie – w wielu drogeriach (typu Rossmann, Hebe, Natura), aptekach czy nawet sklepach wielobranżowych. Możemy je oczywiście uzyskać także na licznych aukcjach internetowych. Należy jednak mieć na uwadze, że gwarancją otrzymania oryginalnego specyfiku jest jego zakup bezpośrednio u producenta.

Jakie plastry odchudzające kupić?

Wybór plastrów na rynku jest ogromny. Na pewno należy zwrócić uwagę na takie aspekty jak cena, ilość składników czynnych jak i opinie osób, które stosowały dany specyfik. Często okazuje się, że plastry stanowią zwyczajny suplement diety co oznacza, że producent nie ma obowiązku podawania ilości danej substancji w plastrze bądź, jeśli ta ilość jest podana, to może się ona znaczenie różnić od tej, która rzeczywiście w plastrze jest.

Ranking plastrów odchudzających

Przedstawiamy poniżej ranking pięciu najlepszych plastrów odchudzających które zdobyły uznanie wśród wielu użytkowników:

 1. Plastry odchudzające Sliminazer
 2. Plastry odchudzające slim patch naturalne
 3. Plastry odchudzające Mymi Wonderpatch
 4. Plastry odchudzające SlimPlast
 5. Plastry odchudzające Innova Goods
Plastry odchudzające Sliminazer
Plastry odchudzające Sliminazer

Plastry Sliminazer

Plastry te zgodnie z zapewnieniem producenta cechują się systemem transdermalnym, który ułatwia penetrację naturalnych składników aktywnych do wnętrza organizmu. Są one pozbawione sztucznych barwników i konserwantów. Specyfik przykleja się na skórę. Po dwunastu godzinach należy go odkleić i przykleić nowy. W tym czasie (całodobowo) następuje jednostajne uwalnianie substancji czynnych wspierających spalanie tkanki tłuszczowej, nasilenie metabolizmu, obniżających poziom cholesterolu i hamowanie łaknienia. Plastry ułatwiają także zasypianie. Kuracja trwa jeden miesiąc. W tym czasie można schudnąć nawet do 9 kg. Koszt takiej miesięcznej kuracji to około 150 zł. RevitaPharm, będąca producentem specyfiku, zaleca stosowanie go wraz ze zdrową dietą i codzienną aktywnością fizyczną.

Czy plastry odchudzające są bezpieczne dla zdrowia?

Są jak najbardziej bezpieczne dla zdrowia, a to wynika z faktu, że najzwyklej w świecie nie pokonują bariery jaką jest skóra. Z powodu dodatku substancji rozgrzewających mogą prowadzić do rozszerzenia powierzchownych naczyń krwionośnych, nie mniej jednak nie wnikają do krwiobiegu (w odróżnieniu od suplementów diety przyjmowanych drogą doustną). Po przyklejeniu plastra może on spowodować pieczenie, uczucie rozpalenia w danym miejscu i odczyn alergiczny wywołany samą obecnością plastra u osób ze skłonnościami do uczuleń. Wielu producentów reklamuje, że ich plastry posiadają system transdermalny. Należy mieć na uwadze, iż takowe plastry posiadają bardzo skomplikowaną strukturę i są wykorzystywane przede wszystkim w plastrach antykoncepcyjnych jak i nikotynowych w leczeniu nikotynizmu.