Każdy z nas chce wyglądać atrakcyjnie. Zbyt duża ilość tłuszczu na brzuchu z pewnością nie pomaga. Ćwiczenia na spalanie tłuszczu z brzucha czy odpowiednia dieta są bardzo istotne i mogą przynieść wiele efektów. Co ciekawe możemy je zauważyć już po tygodniu. Oczywiście nie będą one zbyt duże, jednak tak szybki efekt może nas zmotywować do dalszej pracy. Jak sprawa wygląda z odżywkami, których zadaniem jest przyśpieszenie spalania tłuszczu na brzuchu. O tym już za chwilę!

Mięśnie brzucha
Mięśnie brzucha

Jak schudnąć z brzucha w tydzień?

Jak już wspomnieliśmy to bardzo trudne. Jednak po siedmiu dniach możemy zauważyć pierwsze efekty naszej pracy. Spalanie tłuszczu z brzucha nie należy do najłatwiejszych procesów. Każdy, kto zamierza przez niego przejść, powinien podejść do niego poważnie oraz przygotować się na kilka etapów. Nie musimy się jednak martwić czy wstydzić, zbyt duży brzuch to problem, z którym zmaga się wiele osób. Jedyne co należy zrobić to wstać z kanapy i ruszyć do działania. Nikt inny za nas tego nie zrobi!

Wiele osób zastanawia się jak zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Droga jest bardzo prosta, lecz wymagająca. Należy odpowiednio połączyć ćwiczenia z dietą. Jak zacząć. Proces ten możemy przedstawić w postaci czterech kroków. Jedyne, o czym musimy pamiętać to systematyczność i żadnego oszukiwania! Jeśli nie będziemy się do tego stosowali, to nasze spalanie tłuszczu nie skończy się nigdy.

Dieta na spalanie tłuszczu z brzucha

Bez diety nie mamy co liczyć na spalenie tłuszczu. Jest to jeden z najważniejszych elementów całego procesu. Dieta, której zadaniem jest pomoc w chudnięciu, powinna być pełna produktów zawierających białko dobrej jakości. Mięso, nabiał czy jajka są bardzo istotne, jednak muszą to być produkty dobrej jakości. Warto także zapewnić sobie odżywki białkowe i przyjmować je w trakcie lub po skończeniu treningu. Dlaczego białko ma aż takie znaczenie? Głównym powodem jest fakt, że aminokwasy odpowiedzialne za syntezę białek w naszym ciele, są odpowiedzialne za budowę masy mięśniowej.

Co to oznacza? Oczywiście większe spalanie oraz ubytek energii. W czasie budowania masy ciała wykorzystujemy więcej kalorii. Kolejną rzeczą, która jest równie istotna to hamowanie apetytu, co świetnie robi białko. Po zjedzeniu białka wysokiej jakości zostaną uwolnione hormony odpowiedzialne za poczucie sytości. Znacznie dłużej nie będziemy odczuwali głodu po zjedzeniu kanapki z jajkiem niż na przykład z pomidorem. Konsekwencją takiego działanie jest mniej zjedzonego jedzenia w ciągu całego dnia. Kolejną zaletą spożywania białka jest ograniczenie węglowodanów, a to właśnie głównie one są odpowiedzialne za tłuszcz na brzuchu.

Dieta na spalanie tłuszczu
Dieta na spalanie tłuszczu

Regularność oraz regeneracja

Tak, właśnie to. Intensywne, szybkie spalanie tłuszczu a regeneracja? Gdzie tutaj powiązanie? Niewystarczająca ilość snu ma bardzo duży związek z tkanką tłuszczową, w szczególności tą, z którą mamy do czynienia na brzuchu. Co to oznacza? Osoby mało śpiące prowadzą do zaburzeń hormonalnych. Do czego one prowadzą? Do tłuszczu na brzuchu, którego nikt z nas nie chce. Dodatkowo brak snu lub jego słaba jakość prowadzi do produkcji kortyzolu w sporych ilościach. Co to jest? Hormon stresu, a kiedy jesteśmy w stresie, nasz organizm automatycznie zaczyna magazynować ponadprogramowy tłuszcz. W związku z tym bardzo ważne jest, aby nasz codzienny rytm był ustabilizowany. Zasypianie oraz wstawanie o tej samej godzinie, oraz brak drzemek w czasie dnia jest bardzo ważne. Właśnie to jest kolejnym kluczem do pozbycia się tłuszczu z brzucha.

Ćwiczenia na spalanie tłuszczu z brzucha

Nic tak nie radzi sobie z tłuszczem, jak dobry trening interwałowy. Wszyscy już wiemy, że zbyt wiele tłuszczu związane jest z burzą hormonalną. Szalejące hormony prowadzą do dodatkowych kilogramów, których tak bardzo nie chcemy. Interwały to ćwiczenia, które polegają na zmianach intensywności. Wykonujemy je na przemian wraz z istotnymi, krótkimi przerwami na odpoczynek. Pomagają nam one w tak ważnej regulacji hormonów. Prowadzą również do produkcji hormonu wzrostu, który jest odpowiedzialny za walkę z tkanką tłuszczową oraz wytwarzanie tkanki mięśniowej.

Nie możemy zapomnieć o tym, aby trening dopasować do swoich umiejętności oraz kondycji. Osoby, które nigdy nie miały do czynienia z treningami, nie powinny od razu wybierać się na zajęcia fitness dla zaawansowanych. Na samym starcie w zupełności wystarczą ćwiczenia o niezbyt dużej intensywności oraz delikatne tempo.

Cardio dla nóg

Cardio dla nóg
Cardio dla nóg

Bardzo ważne jest trenowanie mięśni nóg. Osoby, które nie mają zbyt wiele mięśni poniżej pasa, muszą liczyć się z magazynowaniem tłuszczu na brzuchu. Szybkość metabolizmu również znacząco się zmniejsza. Mięśnie stają się słabsze, kondycja i siły stoją na znacznie gorszym poziomie. Ponadto prowadzimy do tycia oraz zwiększania naszego brzucha, a tego nikt nie chce. Dieta jest oczywiście zupełnie konieczna, jednak ćwiczenia nóg mogą przynieść naprawdę zadziwiające efekty. Wykroki, wyciskania czy przysiady to działania, które przyśpieszą nasz wymarzony, płaski brzuch.

W jaki sposób działają odżywki przyśpieszające spalanie tłuszczu z brzucha?

W spalaniu tłuszczu mogą nam pomóc tabletki, które zawierają spalacze tłuszczu. Jak to działa? Dzieje się tak poprzez zwiększania temperatury naszego ciała w czasie treningu. W aptece bez większego problemy spotkamy się z takimi tabletkami. Jednak jakie leki warto brać pod uwagę? Ciekawym rozwiązaniem może być piperyna. Jest to alkoid, z jakim możemy spotkać się w czarnym pieprzu. Należy on do grupy termogeników. Pomaga w procesie termogenezy, który polega na zwiększeniu ciepła w organizmie zaraz po jedzeniu. Wzmacnia on ukrwienie układu pokarmowego, to prowadzi do wychwytywanie odżywczych substancji. Dzięki temu procesowi możemy liczyć na zwiększone dostawanie się składników pokarmowych do limfy oraz krwi. Poprawia on także procesy trawienne. Dzięki przyśpieszeniu metabolizmu możemy liczyć na szybsze utlenianie tkanki tłuszczowej. Ostatnią zaletą jest fakt, że dzięki niemu znacznie szybciej rośnie nasza tkanka mięśniowa.

Jak widać spalanie tłuszczu na brzuchu to trudny proces, jednak każdy przy odrobinie chęci jest w stanie to zrobić. Także do roboty!